wtorek, 13 listopada 2012

Kosmetyczne porządki - TAG bardzo zaległy

  Dzisiaj zabrałam się za bardzo odległą sprawę...

Dawno temu otagowała mnie Dorota z tylkopolskiekosmetyki . Jak widać musiałam nieźle się przygotować. Raczej nie mam w zwyczaju gromadzić rzeczy, ale jednak coś tam się uchowało.
  
Takie były zasady i cele tagu. 
 
Zasady :
- umieść baner oraz zasady tagu na swoim blogu w poście,
- napisz, kto Cię otagował,
- rozlicz się z akcji - zamieść zdjęcia i opisy,
- otaguj minimum 5 osób celem zachęcenia do porządków kosmetycznych.

Celem tagu jest zachęcenie do porządków kosmetycznych, pozbycie się zbędnych kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych:
- przeterminowanych,
- długo nieużywanych,
- takich, których nie będziemy już używać.
Zatem nad czym to debatowałam przeszło miesiąc? 

Oto produkty, z którymi nie rozstawałam się, ponieważ wciąż wydawało mi się, że jeszcze z nich będę korzystać.

1. Mgiełka zapachowa Truskawka + Guawa z Avonu - trochę głupio mi się jej pozbywać, bo to prezent.  Niestety, robiłam kilka podejść i nie mogę jej używać. Okropnie mnie uczulała, spaskudziła mi latem cały dekolt, wywołując małe, piekące krosteczki. Tak naprawdę wyleję płyn, a zachowam buteleczkę, gdyż jest z pompką.


2. Kolejny produkt z Avonu, choć dobry, to nie zużyłam go, a już dawno przekroczył termin ważności. Poza tym znalazłam lepsze do ochrony przed ciepłym powietrzem suszarki. Opakowanie sobie jednak zachowam, bo to też butelka z pompką.


3. Produkt 3 to krem tonujący brytyjskiej firmy No7. Używałam go rok temu, wiosną, latem, ponieważ miał spf 15. W tym roku po niego nie sięgałam: raz, że wybrałam większą ochronę, dwa przerzuciłam się na podkłady mineralne i trzy, wydaje mi się, że przyczynił się do ogromnego zanieczyszczenia mojej cery.


4. Produkt czwarty, to fluid matujący z potężnym filtrem 50 marki L'Oreal, za rok już będzie po jego przydatności, a nie zużyłam go z tych samych powodów co w punkcie drugim.

Kolejna trójka to tusze. Byłam z nich zadowolona, ale zanim się  zużyły, to straciły swoje właściwości. Skoro zgęstniały, podeschły i zaczęły się osypywać, to trudna sprawa, ale ja się męczyć nie lubię. Zresztą każdego używałam 3-4 miesiące, a to jest podobno norma dla maskary. Może dodam jeszcze, że najmniej sprawdził się ten trzeci Z Rimmela.Na koniec listy straceńców został szampon  firmy Stapiz. Nie przypasował moim włosom zupełnie. Napakowany jest silikonami, więc obciążał mi fryzurę i przyspieszał przetłuszczanie się włosów. Postanowiłam dać mu drugą szansę - będzie mył pędzle :).

To tyle, jeśli chodzi o moje porządki. Nie wyznaczam nikogo specjalnie, ponieważ straciłam rachubę, kto zrealizował już ten tag. Niemniej zachęcam do jego zrobienia, bo najbliższy czas będzie sprzyjał takim rozrachunkom, w końcu idą święta i pożegnamy stary rok... :)

Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Lepiej późno, niż wcale:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie podjęłam się tego tagu, bo na bieżąco usuwam kosmetyki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja niby też, ale co do których to miałam pewne rozdwojenie decyzyjne ;)

   Usuń
 3. Zapraszam do zabawy - zostałaś otagowana http://camille-beauty.blogspot.com/2012/11/liebster-blog_13.html :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie już porządek :) Następne sprzątanie - wiosną :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo lubię czytać komentarze, więc zapraszam do ich pisania :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...